Шановні абітурієнти,
З питань вступу до НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського» на перший та п’ятий курс - звертайтеся до приймальної комісії

Докладніше про ННК «ІПСА» на сайті приймальної комісії

Про навчання краще спитайте у студради :)

З питань отримання другої вищої освіти звертатися до відділення післядипломної освіти ННК «ІПСА» НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського».

Вступ > Працевлаштування
Працевлаштування

Де студенти проходять практику


Навчальним планом передбачено проходження студентами наступних практик:

1)      Навчальна (після 3-го курсу)

2)      Переддипломні (перед захистом дипломних робіт бакалавра, спеціаліста або магістра)


Навчальна практика проводиться на базі навчально –дослідних лабораторій кафедри: науково-дослідного відділу Інформаційних Ресурсів кафедри СП, відділу адміністрування комп’ютерної мережі кафедри СП, Центру Суперкомп’ютерних Обчислень НТУУ”КПІ”, Центру розвитку і підтримки сайту КПІ, Спільної з фірмою «Samsung» навчально-дослідна лабораторія проектування застосувань для мобільних пристроїв, (розподілених обчислень? Було раніше) «Samsung- КПІ»,  Спільної з бельгійською компанією Meleхis навчально - дослідницької лабораторії з проектування інтегральних мікросхем,


Переддипломні практики проводяться на базі:

  • навчально –дослідних лабораторій кафедри;
  • академічних інститутів НАН України: Інститут Теоретичної фізики, інститут Молекулярної біології і генетики, Інститут радіофізики і електроніки;
  • Великих і малих підприємств міста Києва за домовленістю (наприклад, Квазар-мікро, Luxsoft,  «МТС України», ООО «КОМСТАР-ОТС», тов. «SMART-груп», ООО «КОМСТАР-ОТС» і т.д.).

Де працюють випускники

Попит на IT-спеціалістів, без яких сьогодні не обходиться жодна компанія, росте постійно.

Динаміка кількості вакансій на ІT-ринку праці України у 2014 році (шт.) http://www.business-resurs.com.ua

Динаміка кількості  вакансій на ІT-ринку праці України у 2014 році (шт.) http://www.business-resurs.com.ua

Наші випускники працюють у різних напрямах інформаційних технологій, перерахувати всі досить важко, але можна виділити декілька основних напрямів працевлаштування:

  • Розробка ПЗ: програмістами, Web-дизайнерами, розробниками програмно-апаратних комплексів;
  • Інформаційний менеджмент: адміністраторами БД, інформаційних систем, ERP-систем,
  • Підтримка мережевої інфраструктури: адміністраторами локальних і глобальних комп’ютерних мереж;
  • САПР: проектування ВІС, систем обробки біо- медичних, фізичних та інших даних.

Відповідаючи на чисельні запитання абітурієнтів і їх батьків, ми зібрали певну інформацію щодо посад і орієнтовних заробітних плат за цими напрямами.

Розробники (software — SW, hardware — HW Developer або Engeneer). У рамках цього напрямку існують такі посади, як молодші (Junior), провідні (Middle), старші інженери (Senior), керівники проектів (Principal).

Молодші інженери — студенти старших курсів (починаючи з III курсу) провідних технічних вузів по SW-, ІТ-, АСУ-спеціальностям. Вони залучені в “чорнову” роботу відділу: відладка коду (debugging), робота з “старим” кодом (портування), виправлення помилок (bug-fixing). Така робота — це прекрасна можливість для молодих фахівців набути той самий необхідного досвіду, який буде стартовим майданчиком в подальшому зростанні.

Зарплата у таких фахівців, наприклад у Києві, може складати від 100—200 доларів (студенти III курсу, неповний робочий день) до 1000—1300 доларів (студенти V—VI курсів у західних SW-центрах).

Програмісти і інженери з програмного забезпечення — спеціалісти, які складають більшу частину персоналу будь-якої компанії з  розробки програмного забезпечення. Крім розробників у проектуванні беруть безпосередню участь Бізнес Аналітики, які не мають нічого спільного з системними аналітиками, а  займаються збиранням і формулюванням вимог до відповідного ПЗ; а також Інженери з якості (QA Engineer - тестувальники ). При цьому на 10 розробників ПЗ доводиться до 5 інженерів з якості. Портрет такого спеціаліста: випускник одного з технічних вузів з досвідом роботи близько 3—5 років. Такі спеціалісти залучені до основні проекти компанії: продуктові рішення, системні розробки, офшорні розробки (в залежності від специфіки компанії).

Фахівців з досвідом роботи від 5 років, як правило, запрошують на позицію провідних (старших) інженерів. Такі фахівці володіють достатньою експертизою, щоб бути технічними “гуру” проекту, знати тонкощі реалізації SW/HW-рішення, брати участь в створенні архітектури, написанні тестових завдань і сценаріїв (стосовно відділів забезпечення якості). Часто у таких фахівців є 2—5 співробітників в прямому підпорядкуванні, що беруть участь в сумісному написанні кодовій частині.

До позиції провідного (старшого) інженера дуже близька позиція керівника відділу (Team Leader -TL). Відмінність по позиціях — лише в числі підлеглих: як правило, у керівника відділу в підпорядкуванні від 5 до 20 фахівців. Часто керівник відділу також залучений в розробки.

Керівник проекту(Project Manager) — це одна з ключових позицій в компанії. Керівник займається веденням проектів, відстежує терміни, веде переговори із замовниками і зарубіжними колегами. Безпосередньо написанням коду або тестуванням керівник проекту вже не займається, але може бути залучений в процес обговорення архітектурних особливостей коду.

Доходи керівників проектів можуть бути дуже разными — в основному це залежить від масштабу проекту. 2200—2500 доларів у українських і невеликих західних офшорах, до 5000 і більш в провідних західних центрах.

В рамках Інформаційного менеджменту і мережевого адміністрування зайняті: фахівець служби технічної підтримки (Helpdesk), системний адміністратор, провідний системний адміністратор, IT-менеджер, IT-директор.

Фахівець служби технічної підтримки (helpdesk) — початкова позиція, ці фахівці працюють з UNIX і іншими мережами, серверами, внутрішніми корпоративними IT-системами. Основні обов'язки фахівця технічної підтримки (helpdesk) — консультації користувачів по питаннях інформаційних технологій, вирішення проблем користувачів, пов'язаних з експлуатацією офісної техніки, а також початкове адміністрування мережі. Зарплата залежить від наявності вищої освіти і знання англійської мови.

  Системний адміністратор головним чином займається адмініструванням мережі компанії. Системний адміністратор може працювати як в рамках IT-відділу компанії, так і один. Залежно від цього різняться обов'язки: якщо системний адміністратор один, то він суміщає в собі і функції helpdesk, і багато що інше.

  Зарплата системних адміністраторів, наприклад, у Києві, коливається від 1200 до 3500 доларів: зарплата системного адміністратора з досвідом роботи 1—2 року, початковими навиками адміністрування Windows, із знанням англійського або без складе від 1200 до 2000 доларів. Системний адміністратор з досвідом роботи 2—4 року отримуватиме вже 2000 — 2500 доларів. UNIX-администратор (із знанням англійського) отримуватиме до 3500 доларів.

IT-менеджер управляє IT- відділом. Він веде весь документообіг IT-відділу, відповідає за впровадження нових IT-політик: політики безпеки, стан корпоративної інформаційної системи (ERP - Enterprise Resource Planning), впровадження новітніх систем автоматизованого проектування і іншого прикладного і системного ПЗ, яким користуються співробітники компанії у своїй безпосередній роботі. Зарплата такого фахівця залежить від масштабу компанії і кількості людей в підпорядкуванні.

IT-директор (директор департаменту IT) несе відповідальність за IT-відділ всієї компанії, яка може бути досить великою і розгалуженою. У підпорядкуванні у IT-директора може бути від 10 до 50 чоловік, а заробітна плата варіюється залежно від масштабу компанії і зон відповідальності.

До даної категорії IT-фахівців можна віднести і бізнес-аналітика. Бізнес-аналітик — сполучна ланка між бізнесом і IT. У обов'язку бізнес-аналітика входить дослідження, опис і моделювання бизнес-процессов компанії і їх коректування у зв'язку з впровадженням і підтримкою ERP-системи.

Окремо можна виділити категорію консультантів по впровадженню систем і сервісів: ERP- систем, САПР – систем, систем інформаційної безпеки і спостереження тощо (виробництва як крупних західних, російських або українських компаній, так і розроблених на замовлення), підключення до сервісів провайдерських компаній, таких як хмарні сховища даних, хмарні обчислювальні ресурси (від всесвітньо відомих: IBM, HP, Amazon AWS and Rackspace і вітчизняних компаній) та інше.

Доходи фахівців цієї категорії дуже різні. Наприклад, вилка зарплат консультантів по впровадженню ERP у Київі — 1300—4000 доларів залежно від системи, кваліфікації фахівця, знання англійського, а також від того, чи є система внутрішнім або зовнішнім проектом.


Оскільки у напрямі САПР (розробка САПР - систем і використання САПР у проектуванні ВІС) чимало наших випускників працюють за кордоном, наведемо інформацію про доходи таких спеціалістів.

Зарплати по Західній Європі за рік «брудними» (податок залежить від країни, віку, сімейного стану, кількості дітей, типу медичної страховки).

Academic (DE) Industry:

Після диплома (PHD student ): 15-20 000 Euro/рік, 30-40 000 Euro/рік

Після захисту дисертації: 40-45 000Euro/рік, 60-65 000Еuro/рік


Професор: 55-60 000Euro/рік

В університетах (НДІ) зарплати залежать від країни, у приватних компаніях  - від  масштабу компанії, досвіду і навиків роботи працівника. Наприклад, у Германії зарплати інженерів з досвідом роботи до 5 років "брудними" лежать у межах від 2900 EUR до 5000 EUR на місяць, "на руки" за відсутності сім'ї і дітей – у межах 1700 EUR - 2800 EUR на місяць.


Приклади успішного працевлаштування наших випускників

Молоді викладачі, які захистили кандидатські дисертації: Харченко Костянтин,  Кірюша Богдан, Безносик Олександр, Фіногенов Олексій, Свірін Павло.

Займають керівні посади у відомих ІТ компаніях:

генеральний директор Самсунг-Україна Погребняк Юрій; директор „Віадук-Телеком” Максим Круковский; директор з розвитку ООО "Компанія ПроФІКС" Булава Микола; директор „Лан-Телеком” Віталий Осютенко; керівник ІТ управління ПрокредитБанка Завгородний Ігор; керівник відділу програмування Прокредит Банка Юрковський Олег; керівник ІТ департаменту Young&Rubicam Грушевський Федір, начальник ІТ департаменту Deutsche Wertpapierservice Bank Вишневський Валерій, генеральний менеджер фірми IBS (Information Business System and Telecommunication) Помазков Юрій; президент компанії ДКТ (Досягнення комп’ютерних технологій) Мілін Віталій; представник SUN-Україна Сокольский Антон; системний спеціаліст IBM–Kiev Костецький Сергій; директор аутсорсінгової компанії з розробки програм Орлов Сергій; Заст. директора американо-української компанії RG-DATA Забара Олексій, Старший мережевий інженер компанії Google Corporation Яковенко Володимир та інші.


  Успішно працюють в умовах жорсткої західної конкуренції в галузі проектування інтгральних схем: Захистили дисертації на Заході, працюючи в науково-дослідних та промислових установах: Васильєв А., Соломко В., Борохович Є. Успішно ведуть наукові дослідження та розробки: Кліменко О., Островський П., Шутко Б., Свінцов Д, Гурин Д., Швайченко О., Гудирев А., Гудирев С., Королевич Р.

(дивись також Відгуки випускників)