Основні досягнення кафедри СП (САПР)
- Створення потужних комплексів автоматизації проектування в електроніці (ПРАМ, ALLTED, KOMOL та ін.). Починаючи з 1970 року співробітниками кафедри було виконано більш ніж 50 НДР, зокрема таких, як “Лапідар”, “Канопус”, “ПРАМ”, які виконувались за відповідними постановами Вищої промислової комісії СРСР, завдань Всесоюзних та Республіканських програм у галузі створення та розробки засобів САПР, завдань Міжнародних програм співробітництва у рамках Ради Економічної Взаємодопомоги, завдань Державних програм України, програм Європейської співдружності CALMAP та COPERNICUS-INCO, держбюджетних НДР за планами Міносвіти України .
- Комплекс схемотехнічного проектування ПРАМ-01 було здано у Всесоюзний фонд алгоритмів та програм, і також у спеціалізованій фонд міністерства виробництва засобів зв’язку. Комплекс ПРАМ-ПК демонструвався на Міжнародній виставці в м. Пловдів (Болгарія) в 1990 р.
- В 1990р. комплекс автоматизованого схемотехнічного проектування ALLTED був відзначений премією Київського політехнічного інституту. Роботу по створенню комплексу СПАРС у 1980 р. було визнано кращою НДР Мінвузу СРСР.
- Комплекс моделювання цифрових схем КОМОЛ було впроваджено на 6 підприємствах колишнього СРСР.
- Створення мультимедіа застосувань (електронних книжок) згідно Міжнародної Програми Європейського співробітництва CALMAP-TASIS, створення за замовленням МНС України комп’ютерних програм навчання та контролю знань керівного складу органів управління на ЦДК ПЕБ України”.
- Створення інструментарію дистанційного навчання, розробка інформаційних ресурсів Інтернет, участь в виконанні проекту Європейської Комісії Сopernicus-INCO.
- Розробка згідно цього завданню мультимедійного дистанційного курсу “Проектування вбудованих систем” в середовищі WebCT і його демонстрація в режимі відео конференції підчас відвідування НТУУ ”КПІ” директором Міжнародного інституту інтелектуальної власності (жовтень 2001 р.).
- Розробка програм дистанційного навчання для МНС України. 3.3. Дослідження методів утворення віртуальних 3D мирів в мережі Інтернет і 3D анімації.
- Розробка програмно-апаратних систем цифрової обробки сигналів на базі цифрових процесорів обробки сигналів та засобів автоматизації налагодження програмного забезпечення таких процесорів.
- Внутрішньо схемного емулятора для процесорів обробки сигналів TMS320C3x, TMS320C5x фірми Texas Instruments на базі інтерфейсу JTAG, який використовується на ряді підприємств України та Росії.
- Контролерів газоаналізаторів “Марс-5” та ”Марс-6”, встановлених на кількох підприємствах України.
- Універсального контролера для вимірювальних приладів на основі ЦПОС TMS320C31.
- Лічильника теплової енергії на основі мікроконтролера MSP430x337.
- Розробка мережного комплексу автоматизованого проектування складних багатофункціональних систем, сумісно з відділом спеціалізованих засобів моделювання Інституту проблем реєстрації інформації НАН України та НВК „Курс” (якій є складовою частиною НВО „Київський радіозавод”) згідно гранту Українського Науково-Технологічного Центру (УНТЦ).
- Розробка математичної моделі MEMS (ультразвукової електричної мембрани). Виконана в 2001 році згідно контракту з фірмою General Electric.
- Включення системи схемотехнічного проектування ALLTED до складу інтегрованої системи MyCAD південно-корейської фірми SeoduLogic для проектування великих інтегральних схем (ВІС).
- Отримання технічної підтримки у вигляді комп’ютерного обладнання від фірми Соmpaq на суму 30 тисяч доларів США (1999 р.) і фірми Intel на суму 20 тисяч доларів США (2002 р.).
- Участь з запрошеними лекціями проф. Петренка А.І. в роботі Європейських конференцій з теорії схем та їх проектування (ECCTD’99 і ECCTD’01), які відбулися відповідно в Італії (1999 р.) і Фінляндії (2001 р.).
- Початок реального проектування ВІС на рівні сучасних технологій (0,18 мк), розробка п’яти інтегральних схем для Німеччини і їх виготовлення на фірмі Siemens згідно з договором з Науково дослідним Інститутом фізики IHP у м. Франкфурт на Одері (Німеччина).
- Здобуття в 1999 році гранту Українського Науково-Технологічного Центру (УНТЦ) на розробку проекту “Розробка мережного комплексу автоматизованого проектування складних багатофункціональних систем” сумісно з відділом спеціалізованих засобів моделювання Інституту проблем реєстрації інформації НАН України та НВК „Курс”, якій є складовою частиною НВО „Київський радіозавод”.
- Розробка згідно завданню міжнародного проекту MM-EDU мультимедійного дистанційного курсу “Проектування вбудованих систем” в середовищі WebCT і його демонстрація в режимі відео конференції підчас відвідування НТУУ ”КПІ” директором Міжнародного інституту інтелектуальної власності (жовтень 2001 р.).
- Виконання в 2001 році контракту з фірмою General Electric на розробку математичної моделі MEMS ( ультразвукової електричної мембрани).
- Заключення договіру від 2000 року з південно-корейською фірмою SeoduLogic про включення програмного продукту кафедри ALLTED до складу інтегрованої системи MyCAD проектування великих інтегральних схем (ВІС).
- Участь з запрошеними лекціями проф. Петренка А.І. в роботі Європейських конференцій з теорії схем та їх проектування (ECCTD’99 і ECCTD’01), які відбулися відповідно в Італії (1999 р.) і Фінляндії (2001 р.).
За роки існування кафедри СП (САПР) підготовлена і видана комплексна бібліотека по теорії та практиці CAПР, що містить 29 монографій, учбових посібників та підручників. Вона отримала вітчизняне визнання у вигляді Державної премії України за підручник “Основи побудови САПР” (Петренко А.І., 1986) і 3-х премій КПІ (1972, 78 і 90 роки), а також визнання за кордоном шляхом перекладу і видання 4-х монографій у США, Болгарії, Австралії і Кореї.
Файл | Розмір | Остання зміна |
---|---|---|
У павільйоні «Наука» НАН України | 59 Kb | 01.06.2010 |